پکیج آموزش نجاری

    پکیج آموزش نجاری,
    دانلود آموزش نجاری,
    سایت آموزش نجاری,
    آموزش نجاری دانلود,
    عکس آموزش نجاری

ایجاد و اصلاح پروژه ها

 

در بخش  New / Edit Projectمی توانیم یک صفحه ثبت و مدیریت سفارشات را ایجاد کنیم . این گزینه در نوار ابزار بالای صفحه و با نماد یک پوشه زرد رنگ مشخص شده است پس از انتخاب این گزینه پنجره ای باز می شود که در آن می توانیم مشخصات کامل سفارش دهنده را وارد کنیم . مشخصاتی همچون نام ، محل شرکت و یا حتی شهر و محل سکونت را درآن ثبت کرد تا در هنگام مراجعه بدانیم که این پروژه درچه مرحله ای می باشد .

ایجاد دیوارها

 

برای ایجاد دیوار به نوار ابزاری که در سمت چپ تصویر قرار دارد می رویم . برای این منظور به منوی Wall / Construction رفته و برای شروع کار ابزار Wall Mode را انتخاب می کنیم . حال دکمه Continuous را زده ( این دکمه با نماد یک خط راست پائین تر از دکمه Wall Mode مشخص شده است ) سپس روی صفحه کار کلید ماوس را نگه داشته و به سمتی می کشیم . می بینید که مستطیلی در داخل صفحه نمایان می شود . پس از آنکه اندازه مستطیل به اندازه دلخواه رسید بر روی صفحه کلید کرده تا بتوانیم دیواری دیگر ایجاد کنیم . در این قسمت بعد از کلیک بر روی صفحه دیوارهایی با زاویه 90 درجه به وجود می آید . بعد از اتمام کار کافیست کلید ESC را بزنیم تا اجرای کار به پایان برسد .

ابزار L – Shaped : این قسمت جهت ایجاد دیوارهایی با حالت L می باشد و ترسیم دیوارها همانند قسمت Continuous میباشد با این تفاوت که در این قسمت دیوارها را نمی توان ادامه داد .

ابزار U – Shaped : این قسمت همانند قسمت L – Shaped می باشد ولی دیوارهای ایجاد شده به صورت U خواهد بود .

ابزار Closed : این قسمت برای ایجاد دیوارهایی با فضای داخلی بسته می باشد .

 

ایجاد دیوارهای زاویه دار

 

برای ایجاد دیوارها از ابزار Continuous استفاده می کنیم . برروی صفحه کار کلیک میکنیم تا مستطیلی مشاهده شود حال برای زاویه دادن به آن کلیک راست را نگه داشته و در جهت دلخواه ماوس را حرکت می دهیم تا مستطیل زاویه دلخواه را پیدا کند سپس کلید سمت چپ ماوس را فشار می دهیم تا دیوار ثابت شود این توضیحات برای کشیدن دیواهایی در امتداد دیوار اول هم صدق می کند .

تغییر در رنگ دیوارها

 

برای ایجاد پوشش و یا نوعی  رنگ بر روی دیوارها کافیست برروی دیوار مورد نظر راست کلیک کرده سپس گزینه Properties را انتخاب کنیم . در پنجره ای که برای شما نمایش داده می شود در پنل Material قسمت Finish کلمه ای که با نماد نقطه چین مشخص شده است را انتخاب می کنیم . لیستی از انواع رنگها و پوشش ها دیده می شود رنگ دلخواه را کلیک کرده سپس OK را می زنیم حال برای مشاهده سریع رنگ دیوار در نوار ابزار بالای صفحه کلید  Virtual Show Room که با نماد یک چشم مشخص شده است را می زنیم . حال کلید View را انتخاب کرده بر روی صفحه رفته و کلیک می کنیم دایره ای با یک عقربه برای شما نمایان می شود عقربه را به سمت دیوار مورد نظر حرکت می دهیم و دوباره کلیک می کنیم صفحه ای باز می شود که می توانیم نمای اصلی دیوار را ببینیم .

 چرخش دیوارها

 

برای چرخش دیوارها روی دیوار مورد نظر راست کلیک می کنیم سپس گزینه Edit Wall Shaped را انتخاب کرده حال دوباره بر روی شکل راست کلیک می کنیم و درقسمت دوم پنجره که عددی در مقابل کلمه Wall می باشد را انتخاب می کنیم . سپس گزینه Rotate را می زنیم . پنجره بسته می شود ماوس را بر روی یکی از مربع هایی که در اطراف دیوار ظاهر شده می بریم کلید ماوس را فشار می دهیم و در جهت دلخواه می چرخانیم .

تغییراندازه دیوار

 

برای تغییر در اندازه دیوارها کافیست بر روی دیوار مورد نظر راست کلیک کرده سپس گزینه  Wall ShapedEdit را انتخاب می کنیم حال بر روی یکی از خطهایی که انتهای دیوارها کشیده شده رفته ماوس را حرکت می دهیم تا اندازه دیوار تغییر کند . 

جا به جایی دیوارها

 

برای جابجایی دیوارها بر روی صفحه روی دیوار مورد نظر راست کلیک کرده سپس گزینه Wall ShapedEdit را انتخاب می کنیم حال بر روی دیوار رفته دیوار را به مکان مورد نظر انتقال می دهیم و کلید ماوس را رها می کنیم . 

اضافه کردن بخشی به دیوار

/ 0 نظر / 84 بازدید