کلاس آموزش نجاری

    کلاس آموزش نجاری,
    کارگاه آموزش نجاری,
    آموزش سریع نجاری,
    آموزش اره نجاری,
    کتابهای آموزش نجاری,

معرفی برنامه 20 - 20 Design 

 

آشنایی با محیط برنامه

 

بعد از وارد شدن به برنامه 20 – 20 Design محیطی نمایش می یابد که در بالای صفحه مجموعه ای از منوها و یک نوار ابزار جهت سرعت دادن در کارها وجود دارد. در سمت چپ چند پنجره به چشم می خورد . در بالا پنجره Information Box وجود دارد که دراین قسمت توضیحاتی در مورد نوع استفاده از ابزارها و توضیحات خطاها را مشاهده می کنیم . در قسمت پائین تر پنجره Drag And Drop List می باشد ما در این قسمت می توانیم لوازم یا اشیا مورد نظر را انتخاب کرده تا در پنجره Information Box آن را مشاهده کرده و بعد با Drag کردن آن را وارد صفحه کنیم . در پایین صفحه پنلهای کوچکی از FP1 تا FP8 وجود دارند یکی از آنها را انتخاب می کنیم حال برروی صفحه زوم می کنیم و به یکی از اشیا نزدیکتر می شویم حال به پنل دیگری می رویم می بینید که صفحه کار به اندازه قبلی بازگشته است . کاربرد این پنلها این است که بتوانیم در هر یک از آنها زاویه دید متفاوتی نسبت به طرح داشته باشیم .

مشاهده چند نمونه آماده

 

برای اجرای یک نمونه آماده به منوی File رفته و گزینه New From Template را انتخاب می کنیم  پنجره ای به نام Template20 20 نمایش می یابد . از گزینه Bath Room  و Kitchen یکی را انتخاب می کنیم نمای حاضری نمایش داده می شود یکی از آنها را انتخاب کرده و برای اینکه هر کدام در داخل صفحه دیده شود Select را کلیک می کنیم . 

ذخیره و فراخوانی پروژه ها

برای ذخیره کردن پروژه های انجام شده به منوی File رفته سپس گزینه Save را انتخاب می کنیم . در پنجره جدید می توانیم محل ذخیره و نام فایل ذخیره شده را وارد کنیم سپس کلمه Save را کلیک می کنیم .

برای باز کردن پروژه های ذخیره شده به منوی File رفته سپس گزینه Open را کلیک می کنیم محل ذخیره فایل را پیدا کرده و آن را انتخاب می کنیم و با زدن گزینه Open پروژه ما به محیط وارد می شود .

ذخیره یک پروژه برای برنامه های دیگر

پس از اتمام طراحی برای ذخیره کردن یک پروژه جهت استفاده در برنامه های دیگر به منوی File رفته سپس گزینه Export را کلیک می کنیم در پنجره جدیدی که باز می شود در قسمت Save in Type می توانیم مشخص کنیم که پروژه با چه پسوندی و برای چه برنامه ای ذخیره شود سپس در قسمت File Name نامی برای آن تایپ می کنیم و در آخر گزینه Save را می زنیم .

ایجاد و اصلاح پروژه ها

 

در بخش  New / Edit Projectمی توانیم یک صفحه ثبت و مدیریت سفارشات را ایجاد کنیم . این گزینه در نوار ابزار بالای صفحه و با نماد یک پوشه زرد رنگ مشخص شده است پس از انتخاب این گزینه پنجره ای باز می شود که در آن می توانیم مشخصات کامل سفارش دهنده را وارد کنیم . مشخصاتی همچون نام ، محل شرکت و یا حتی شهر و محل سکونت را درآن ثبت کرد تا در هنگام مراجعه بدانیم که این پروژه درچه مرحله ای می باشد .

 

/ 0 نظر / 68 بازدید